OC Agenta Ubezpieczeniowego od czego chroni?

OC Agenta Ubezpieczeniowego od czego chroni?

Od czego chroni ubezpieczenie OC Agenta Ubezpieczeniowego? Od szkód, które Agent wyrządził osobom trzecim za wyrządzone w następstwie działania ubezpieczonego, w związku z wykonywaniem czynności agencyjnych. OC Agenta Ubezpieczeniowego jest obowiązkowe.

Ubezpieczenie OC Agenta Ubezpieczeniowego od czego chroni?

Agent Ubezpieczeniowy – to praca trudna i wymagająca. Agenci Ubezpieczeniowi pracując w swoim zawodzie muszą posiadać umiejętności połączenia wielu zawodów jednocześnie. Agent Ubezpieczeniowy bowiem musi znać aktualne wymogi prawne, musi być również doradcą, nauczycielem, musi też doskonale znać warunki umowy ubezpieczeń które sprzedaje. W związku z tak licznymi wymogami wobec Agentów często dochodzi do powstania szkód, które przedsiębiorca wyrządził wobec osób trzecich związku z wykonywaniem czynności agencyjnych. Od tego rodzaju zdarzeń chroni przedsiębiorców Ubezpieczenie OC Agenta Ubezpieczeniowego.

Ubezpieczenie OC Agenta Ubezpieczeniowego wymóg prawny

Formalności jakie musi spełniać Agent Ubezpieczeniowy jest wiele. Jednym z nich jest zawarcie obowiązkowego ubezpieczenia OC, którego przedmiot i zakres określa rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 24 czerwca 2005 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania czynności agencyjnych. Obowiązek powstaje, w dniu zawarcia umowy agencyjnej z drugim zakładem ubezpieczeń wykonującym działalność ubezpieczeniową w tym samym dziale ubezpieczeń.

Mniejsze ryzyko prowadzonej działalności zawodowej

Ubezpieczenie OC Agenta Ubezpieczeniowego to nie tylko obowiązek każdego Agenta. To również sposób na prowadzenie bezpiecznego biznesu, straty finansowe bowiem mogą w razie szkód być kolosalne. Ochrona OC Agenta zwiększa również wiarygodność nie tylko wobec parterów z którymi agenci współpracują, ale przede wszystkim wobec swoich Klientów. Posiadanie ochrony minimalizuje również ryzyko prowadzenia biznesu.

Kup polisę bez wychodzenia z domu!

Bez zbędnych formalności i bez konieczności wychodzenia domu obliczysz składkę ubezpieczenia OC agenta. Na naszej stronie z łatwością obliczysz wysokość składki. Z chęcią odpowiemy na pytania i rozwiejmy ewentualne wątpliwości. Z nami zminimalizujesz ryzyko prowadzenia biznesu.